godziny pracy

GODZ. 11-18


Zwiń

Covid-19 FAQ - czyli jak sobie radzimy

Drodzy rodzice!

Wyjazdy dla dzieci i młodzieży zawsze cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Każdego roku organizujemy wypoczynek na najwyższym poziomie, dbając o bezpieczeństwo i zadowolenie naszych klientów. Pomimo panującej sytuacji epidemiologicznej w kraju uzyskaliómy pozwolenie na organizowanie kolonii dla dzieci oraz obozów młodzieżowych. Nasze oórodki, transport oraz kadra przygotowani są według zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Poniżej przedstawiamy Wam odpowiedzi na najczęstsze pytania, z którymi spotykamy się podczas organizowania wyjazdów w tym roku.

"Ile osób może być w pokoju?"
- Maksymalna ilość osób w pokoju to 4 osoby, przy zachowaniu minimum 4m2 na jedną osobę.
"Czy między turnusami ośrodek będzie dezynfekowany?" - Nasze turnusy odbywają się z jednodniową przerwą, podczas której ośrodek jest dezynfekowany.
"Czy na terenie ośrodka będzie pielęgniarka?"
- Jako organizatorzy gwarantujemy opiekę pielęgniarki lub ratownika medycznego do natychmiastowego kontaktu.
"Ile osób będą liczyły grupy wychowawcze?"
- Liczebność grup została odpowiednio zmniejszona - dla grupy dzieci do 10 r.ż. ilość uczestników wynosi 12 osób, natomiast dla dzieci powyżej 10 r.ż. ilość uczestników w grupie wynosić może 14 osób.
"Czy na terenie ośrodka będą znajdowały się informacje o COVID-19?"
- Na terenie ośrodka znajdują się instrukcje w formie plakatów dotyczące dezynfekcji oraz mycia rąk oraz wszelkie wymagane wytycznymi procedury postępowania.
"Czy kadra przechodzi szkolenia przed turnusowe?"
- Kadra wychowawcza została przeszkolona zgodnie z zaleceniami COVID-19, również w formie webinarium prowadzonego przez jednostkę Wojsk Obrony Terytorialnej. Wychowawcy poświadczają również na piśmie, że na 14 dni przed rozpoczęciem turnusu nie przebywali z osobą na kwarantannie i nie miali kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie.
"W jaki sposób ośrodki oraz firmy transportowe są przygotowane do wyjazdów dzieci i młodzieży?"
- Współpracujące z nami ośrodki oraz firmy przewozowe przestrzegają osobnych, dodatkowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących tych branż - BHP oraz przygotowania ośrodka/transportu na przyjazd dzieci i młodzieży.
"Jak będą wyglądały zbiórki przed wyjazdem na kolonię/obóz?"
- Uczestnik kolonii/obozu winien być zdrowy w dniu wyjazdu (brak u niego infekcji oraz objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną), a na zbiórce mierzona jest mu temperatura. Rodzice pisemnie poświadczają , że dziecko nie miało kontaktu z osobą przebywającą na kwarantannie lub podejrzaną o zakażenie w okresie 14 dni przed rozpoczęciem wypoczynku.
"Jak przygotować dziecko na przejazd autokarem?"
- Przed wejściem do autokaru dziecku mierzona jest temperatura oraz proszone jest o zdezynfekowanie rąk. Każde dziecko musi posiadać na czas przejazdu oraz pobytu w ośrodku maseczkę lub chustę.
"Czy w przypadku wystąpienia niepokojących objawów mam odebrać dziecko z kolonii/obozu?"
- Zgodnie z wytycznymi GIS rodzic na wniosek kierownika wypoczynku zobowiązuje się do niezwłocznego - do 12 godzin - odbioru dziecka z wypoczynku w przypadku niepokojących objawów (podwyższona temperatura, kaszel, duszności).
"Czy będą wyjścia poza ośrodek?"
- Program będzie realizowany w miejscu wypoczynku oraz w jego najbliższej okolicy; wyjścia do miejsc tłumnych, publicznych będą ograniczone. Wyjścia na plaże, do lasu czy w góry nie będą ograniczane.
"Czy sprzęt sportowy oraz materiały będą dezynfekowane?"
- Przybory sportowe i programowe będą dokładnie czyszczone i dezynfekowane a sale regularnie wietrzone i sprzątane.
"Czy dzieci będą miały kontakt z innymi uczestnikami kolonii?"
- W czasie pobytu poza miejscem zakwaterowania (pokoje) uczestnicy będą zachowywali dystans w kontaktach społecznych, a w szczególności z uczestnikami innych grup kolonijnych tj. dystans co najmniej 2 m.
"Gdzie będą znajdowały się osoby z podejrzeniem zakażenia?"
- Na terenie ośrodka zostały wydzielone izolatki na wypadek podejrzenia zachorowania.
"Czy będzie możliwość odwiedzin na terenie ośrodka?"
- Żałujemy, ale ze względu na ryzyko wstęp rodziców/opiekunów i innych osób postronnych na teren ośrodka jest niemożliwy. Odebranie dziecka z kolonii jest możliwe w każdym czasie, ale oznacza przerwanie jego pobytu bez możliwości powrotu do ośrodka. Prosimy o zrozumienie tego ograniczenia, zapewniamy kontakt telefoniczny z dziećmi w każdej chwili.

Szczegółowe wytyczne MEN, GIS i MZ dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 roku znajdą Państwo pod linkiem Wytyczne MEN, GIS i MZ.

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych, analitycznych i marketingowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Zamknij
Dowiedz się więcej